Dzień 18

by Gosia
3 komentarze

Cały dzień spędziliśmy w Universal Studios w Hollywood. Przed kupnem biletów spodziewaliśmy się po prostu wycieczki do studia filmowego i zwiedzania planów. Okazało się, że Universal Studios to także świetny park rozrywki z przeróżnymi filmowymi atrakcjami: pokazami filmów 3D i 4D, pojazdami jak w wesołym miasteczku jadącymi przez park z dinozaurami, piramidę z mumiami czy wreszcie uznanym za najlepszą tego typu atrakcję: Simpsons Ride. 8 osób siedzi na dwóch ławkach w pomieszczeniu w całości otoczonym ekranami i odbywa przejażdżkę przez komiksowe wesołe miasteczko. Ławki gwałtownie się poruszają (we wszystkich płaszczyznach), wieje, leje się woda a my spadamy w przepaść razem z Bartem i Homerem żeby zaraz potem zostać zjedzonym przez najmłodsza pociechę Simpsonów (na szczęście nie mogła nas zmieścić do buzi i wypluła!). Ja oczywiście prawie cały czas krzyczałam.

Widzieliśmy też rewelacyjny pokaz związany z filmem Waterworld – aktorzy na żywo prezentowali kaskaderskie sztuczki na olbrzymiej scenie w otoczeniu jak z filmu. Było mnóstwo wybuchów, ognia, strzelanin a my byliśmy co chwilę oblewani wodą. Pod koniec wylądował tuż przed nami samolot.

Dowiedzieliśmy się jak wyglądało i jak wygląda tworzenie efektów specjalnych (mamy filmiki). Byliśmy na koncercie Blues Brothers, pokazie Terminatora 3D (nie było prawdziwego Arnolda) z częścią akcji dziejącą się na scenie, ja spotkałam Scooby Doo a Piotrek Marilyn Monroe! Jutro też tam idziemy!

Wieczorem pojechaliśmy zobaczyć zachód słońca nad oceanem w Malibu ale znowu się spóźniliśmy. Głównie przez jakąś dziwną chmurę, która w kilka minut pokryła całe LA (smog?). Wracając zboczyliśmy do centrum LA i znaleźliśmy się pod Staples Center – to tam w kosza grają LA Lakers i LA Clippers. Niestety najbliższe mecze dopiero w październiku.

Wygląda na to, że Miasto Aniołów nas wciągnęło i zostaniemy tu jeszcze na trochę – do obejrzenia mamy jeszcze studio Warner Bros, muzeum motoryzacji, Beverly Hills i koniecznie kino samochodowe, jeśli jakieś znajdziemy.

Powiązane posty

3 komentarze

Sofka 12/09/2010 - 12:33

Ale mają atrakcji! Nie wiedziałam że tak fajnie tam będzie. Simpsons Ride brzmi świetnie 🙂

Reply
Beata 12/09/2010 - 12:44

Bajka, jak można tak żyć na co dzień:))
Uściśnij Scoobego i ode mnie:))
U nas szaro ale nie z powodu smogu z powodów deszczów:(
Ściskam

Reply
dominik 13/09/2010 - 00:34

wow, prawdziwi Scooby i Shaggy! dostałaś od nich scooby-kanapkę?

Reply

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.