dzień 9 – Rocky Mountains

by Gosia
4 komentarze

Byliśmy w Parku Narodowym Gór Skalistych. Góry Skaliste ciągną się przez środkowy zachód USA z południa na północ (Yellowstone też w nich leży) ale to w Colorado znajdują się najwyższe szczyty. Wjazd do parku wygląda znajomo, opłata też ($20). Sam park jest o wiele mniejszy od Yellowstone za to o wiele bardziej górzysty, w stylu alpejskim. Nie ma niedźwiedzi, za to jest dużo jeleni i łosi. Z naszych obserwacji wynikło że swoje królestwo mają tam też wiewiórki!


Na powierzchni 1000 km2 znajduje się tutaj 60 gór wyższych niż 4000m. Najwyższy szczyt mierzy 4346m. Co ciekawe, na wysokość 3600 m wjeżdza się standardową lokalną drogą a potem asfaltową ścieżką zdobywa o 50 metrów wyższy punkt. Przede wszystkim wygoda!
Piotrkowi park w ogóle się nie podobał, mówi że Tatry ładniejsze.
Po wyjeździe z parku dość spontanicznie zdecydowaliśmy że zamiast już iść spać, pojedziemy jeszcze 4 godziny na zachód. Po ciemku jechaliśmy I-70, która mija największe w Colorado kurorty narciarskie (w tym Aspen). Teren był rzeczywiście bardzo górzysty, z wieloma tunelami i stromymi zjazdami. Co chwila mijaliśmy ostrzeżenia o konieczności używania niskich biegów i rampy awaryjne (żwir i pod górę) dla kierowców ciężarówek na wypadek gdyby stracili kontrolę nad pojazdem.
Szkoda, że było ciemno i poza wielkim wozem na niebie (który tutaj jest oczywiście większy, jak wszystko) nie było zbyt wiele okolicy widać.
Przejechaliśmy w ten sposób 230 mil i jesteśmy o rzut beretem od Arches NP.

Powiązane posty

4 komentarze

Ania 04/09/2010 - 09:11

Widoki piękne!!!
ps. Gosiu, cóż za piękna bluza… nowa?

Reply
Gosia 04/09/2010 - 09:15

oczywiście 🙂

Reply
wiciu185 05/09/2010 - 00:17

to tam mają w samochodach biegi? myślałem, że tylko ałtomaty, tempomaty, ipody i obamy..

&

Reply
Piotr 07/10/2010 - 15:59

@wiciu: widać żeś nie obyty z technologią:

http://www.amitbhawani.com/Images/A/automatic-transmission.gif

Reply

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.